Mural przy Szewskiej ku pamięci społeczności żydowskiej Raciborza

mural szewska raciborz
Mural „Synagoga” mocnym akcentem w historycznym sercu Raciborza

– Bardzo zależało mi na tym, aby mural, który powstanie przy ul. Szewskiej, był zakorzeniony w historii i tożsamości Raciborza. Stąd zadaliśmy artyście temat „Synagoga” nawiązujący do budynku, który stał kilkanaście metrów dalej – mówi Dawid Wacławczyk.

Ku pamięci społeczności żydowskiej Raciborza, nieopodal historycznej lokalizacji żydowskiego domu modlitwy, na elewacji budynku przy ul. Szewskiej 3 rękami raciborskiego artysty Ryszarda Paurowskiego powstał mural „Synagoga”.

- reklama -

– Od dłuższego czasu przy wsparciu architekt miejskiej, miejskiej konserwator zabytków oraz Wydziału Promocji, Kultury, Turystki i Sportu pracujemy nad tym, aby historyczne centrum Raciborza było atrakcyjne zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Wciąż trwają prace nad utworzeniem parku kulturowego, ale już teraz staramy się dodać naszej starówce nowych walorów m.in. poprzez prace raciborskich artystów. Niemniej istotny jest wymiar edukacyjny podejmowanych przez nas działań – podkreśla wiceprezydent Dawid Wacławczyk, pomysłodawca powstania muralu.

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Jak mozna zachwycac sie tym muralem?????? Katastrofa dla architektury miasta- tak jak klocek wybudowany naprzeciw Kosciola sw.Jakuba…Jest to potwierdzeniem tylko tzw. ” kolesiostwa ” w Raciborzu…Dobrze, ze z ta ” niby elita ” nie mam juz nic do czynienia. Jestem wolnym czlowiekiem.

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj