Analiza parkingowa w Wodzisławiu Śląskim. Jakie są wnioski?

wodzislaw rynek
Rynek w Wodzisławiu Śląskim

Eksperci wskazują, że na obszarze Starego Miasta należy podjąć kroki prowadzące do maksymalnego ograniczenia ruchu pojazdów, co przyczyni się do ograniczenia emisji spalin oraz hałasu.

W Wodzisławiu Śląskim opracowano analizę parkingową dotyczącą dzielnic Stare Miasto, Nowe Miasto i Trzy Wzgórza. Zagospodarowanie przestrzeni parkingowych jest bowiem istotnym elementem, który wpływa nie tylko na rozwój miasta, ale także na życie codzienne kierowców oraz mieszkańców.

- reklama -

Urząd miasta zaznacza, że teraz istotne będzie wykonanie projektu organizacji ruchu dla strefy zamieszkania na obszarze Starego Miasta wyznaczającego miejsca postojowe. Należy wprowadzić także system automatycznej weryfikacji uprawnień wjazdu do obszaru objętych zakazem ruchu. Wśród najważniejszych zaleceń znalazło się również m.in. wyznaczenie parkingów buforowych i doposażenie parkomatów w funkcjonalność płatności kartami zbliżeniowymi i systemem BLIK.

Eksperci zwracają uwag na układ urbanistyczny Starego Miasta oraz fakt funkcjonowania tam strefy zamieszkania. Wskazują, że należy podjąć kroki prowadzące do maksymalnego ograniczenia ruchu pojazdów na tym obszarze, co przyczyni się do ograniczenia emisji spalin oraz hałasu.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj