Proekologiczne działania w gminie Godów. Powietrze będzie czystsze

Smog

W 2021 r. mieszkańcy w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji podpisali z gminą 519 umów, ostatecznie zrealizowali 494 inwestycje.

W minionym roku właściciele budynków jednorodzinnych na terenie gminy Godów zrealizowali prawie 500 inwestycji ze wsparciem finansowym Urzędu Gminy w Godowie polegających na wymienia starego źródła ogrzewania na nowoczesne ekologiczne źródła spełniające obowiązujące normy. W domach zostało zainstalowanych 257 kotłów gazowych, 206 kotłów węglowych 5. klasy, 20 pomp ciepła i 11 kotłów na pellet.

- reklama -

– Te liczby pokazują, że zarówno mieszkańcy gminy, jak i my, jako samorząd, bardzo poważnie podchodzimy do konieczności poprawy stanu powietrza – podkreśla Mariusz Adamczyk, wójt gminy Godów, zaznaczając, że również w roku bieżącym gmina nie rezygnuje z proekologicznych działań.

PONE na 2022 r. zakłada wymianę 130 starych, nieekologicznych źródeł ciepła. W domach planuje się zainstalować 110 kotłów gazowych, 10 kotłów na pellet i 10 pomp ciepła. Nabór trwa i ma charakter ciągły, aż do wyczerpania środków w budżecie gminy przeznaczonych na ten cel, maksymalnie jednak do 15 października 2022 r. Na 2 lutego pozostały środki na 23 kotły gazowe.

Mieszkańcy bardzo chętnie korzystają również z możliwości, jakie daje im działalność Punktu Konsultacyjnego „Czyste Powietrze”.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj