Strategia produktywności 2030: 85 mld zł na wparcie przedsiębiorstw i instytucji

gospodarka
Fot. freepik.com

Na wsparcie finansowe i organizacyjne przedsiębiorstw i instytucji przeznaczonych zostanie 20 mld zł ze środków krajowych oraz 65 mld zł z pieniędzy Unii Europejskiej.

Wiceminister rozwoju i technologii Mariusz Golecki przedstawił aktualny stan prac legislacyjnych nad „Strategią produktywności 2030” przygotowaną przez resort. Jej celem jest zwiększenie efektywności i produktywności polskich firm, a tym samym całej polskiej gospodarki w warunkach gospodarki niskoemisyjnej o obiegu zamkniętym. Przyjęto, że cyfryzacja oraz przemysł 4.0 stanowią kluczowe płaszczyzny transformacji przemysłowej w Polsce w najbliższych latach.

- reklama -

Na wsparcie finansowe i organizacyjne przedsiębiorstw i instytucji przeznaczonych zostanie 20 mld zł ze środków krajowych oraz 65 mld zł z pieniędzy Unii Europejskiej. W sumie „zastrzyk” do gospodarki, który ma zwiększyć jej produktywność i efektywność, wyniesie ok. 85 mld zł.

Przy realizacji strategii wyzwaniami będą: stosunkowo niewielka skala przedsiębiorstw, braki kompetencyjne, niewielka liczba inwestycji w wartości niematerialnej, niski popyt na innowacje ze strony sektora publicznego i wysoka energochłonność firm.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj