Henryk Kowalczyk: Kilkanaście milionów osób zyskuje na Polskim Ładzie

Pieniądze
Zdjęcie poglądowe Fot. Freepik.com

– Na Polskim Ładzie zyskuje około 12–13 mln. Dla kilku procent jest niekorzystny, czyli ci co najwięcej zarabiają, dopłacą do tego, czyli będą płacić większe podatki – mówi Henryk Kowalczyk.

Prawie połowa Polaków uważa, że rząd powinien wycofać się z wdrażania Polskiego Ładu. Także dla przedsiębiorców program jest problemem. – Nie wycofamy się z Polskiego Ładu. To niemożliwe, zmiany w trakcie roku podatkowego mogą być wykonywane tylko na korzyść podatnika. Kilkanaście milionów osób zyskuje na Polskim ładzie – przekonuje wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

- reklama -

– Według szacunków i oceny skutków regulacji na Polskim Ładzie zyskuje około 12–13 mln, a ok. 5 mln jest obojętnych. Dla kilku procent jest niekorzystny, czyli ci co najwięcej zarabiają, dopłacą do tego, czyli będą płacić większe podatki. Tak jak ja dopłacą do PŁ – podkreśla.

Henryk Kowalczyk zaznacza, że Polski Ład pomoże również rolnikom. – Ogromne pieniądze idą w kolejnych transzach dla samorządów na budowę infrastruktury na obszarach wiejskich. Będą nowe drogi, wodociągi, kanalizacje, oczyszczalnie przydomowe, energia odnawialna dla rolników, czyli dodatkowe źródła dochodu. Ale też możliwości przetwórcze dla rolników. Jest dużo rzeczy w ramach Polskiego Ładu, które ucieszą rolników. Może nie bezpośrednio dotacje do rolnictwa, do produkcji rolnej, ale wiele rzeczy pośrednich na pewno będzie korzystne dla rolników – wskazał.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here