Badanie trzeźwości pracowników – jest projekt zmian przepisów

alkohol praca samochod
Fot. freepik.com

Grupę lub grupy pracowników objętych kontrolą trzeźwości ma ustalać pracodawca, a sposób będzie uzależniony w szczególności od branży.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej proponuje, by pracodawcy mieli prawo do kontrolowania trzeźwości pracowników. Projekt zmian przepisów trafił do konsultacji społecznych. Obecnie brak możliwości weryfikacji, czy pracownik nie znajduje się pod wpływem substancji lub środka negatywnie wpływającego na jego zdolność psychofizyczną, co może zagrażać jego zdrowiu i życiu, jak i jego współpracowników, ale również osób trzecich. W niektórych przypadkach zagraża to także mieniu.

- reklama -

Kontrola trzeźwości będzie przeprowadzana przez pracodawcę w sposób ustalony zgodnie z nowym artykułem, który stanowi, że grupę lub grupy pracowników objęte kontrolą trzeźwości i sposób jej przeprowadzenia, w tym rodzaj wykorzystywanego urządzenia, czas i częstotliwość jej przeprowadzania, ustala się w układzie zbiorowym pracy lub w regulaminie pracy albo w obwieszczeniu, jeżeli pracodawca nie jest objęty układem zbiorowym pracy lub nie jest obowiązany do ustalenia regulaminu pracy.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj