Ostrawa działa na rzecz klimatu

ostrawa czechy
Fot. pixabay.com

Miasto pierwotnie zobowiązało się do zmniejszenia emisji CO2 o 20% do 2030 r. w porównaniu z poziomem z 2000 r. Okazuje się jednak, że produkcja dwutlenku węgla w Ostrawie spadła o prawie 37,9%.

Rada Miasta Ostrawy zatwierdziła zobowiązanie miasta do zmniejszenia produkcji dwutlenku węgla o 55% do 2030 r. w porównaniu z 2000 r.

- reklama -

Miasto Ostrawa było historycznie pierwszym miastem w Republice Czeskiej, które przystąpiło do Porozumienia Burmistrzów. W ramach tego członkostwa była rada miasta zobowiązała się do zmniejszenia emisji CO2 o 20% do 2030 r. w porównaniu z poziomem z 2000 r. Zobowiązanie zostało prawie dwukrotnie przekroczone. – Od lat realizujemy szereg działań na rzecz zwiększenia efektywności energetycznej w mieście, starając się wykorzystywać odnawialne źródła energii, preferując czystą mobilność i wdrażając wiele tzw. zielonych projektów – wyjaśnia Tomáš Macura.

Wszystkie te działania znajdują się w planie strategicznym fajnOVA, a także w Strategii Adaptacyjnej Miasta. Dotycza one m.in. oszczędzania energii, pozyskania nowych zeroemisyjnych i niskoemisyjnych środków transportu publicznego, budowy stacji ładowania pojazdów elektrycznych czy modernizacji i zazielenienia linii tramwajowych. Wsparto instalację pomp ciepła i paneli fotowoltaicznych, a także zmieniono metody ogrzewania w wielu kotłowniach. Wspierany jest transport rowerowy, rewitalizowane są parki i inne tereny zielone, w tym rabaty kwiatowe w całym mieście.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj