Polacy są świadomi swojego wpływu na zmiany klimatu

ekologia klimat
Fot. freepik.com

92% ankietowanych oszczędza energię elektryczną, a troska o środowisko naturalne jest najistotniejszym obok kosztów czynnikiem motywującym.

Trzech na czterech Polaków wyraża przekonanie, że działania pojedynczego człowieka mają pozytywny wpływ na środowisko naturalne – wynika z badania Fundacji Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych.

- reklama -

87% badanych przyznało, że za zmiany klimatu odpowiedzialny jest przede wszystkim człowiek, przeciwnego zdania było 7%. 82% zadeklarowała, że przykłada dużą wagę do troski o środowisko naturalne. Z tym stwierdzeniem nie zgodziło się jedynie 6% pytanych.

Deklaracje przekładają się na realne działania. 92% ankietowanych oszczędza energię elektryczną, a troska o środowisko naturalne jest najistotniejszym obok kosztów czynnikiem motywującym. 46% osób przyznało, że byłyby skłonne płacić więcej za prąd, wiedząc, że środki uzyskane w drodze podwyżek zostaną zainwestowane w zieloną energię. 41% jest skłonnych płacić więcej za energię wytworzoną z odnawialnych źródeł.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here