Lackowa, Jaworzyna Krynicka i Hala Łabowska z PTTK Racibórz [ZDJĘCIA]

pttk raciborz
Lackowa, Jaworzyna Krynicka i Hala Łabowska z PTTK Racibórz

PTTK Racibórz zorganizowało wyprawę w Beskid Niski i Sądecki.

W dniach 26-27 lutego odbyła się czwarta wyprawa górska organizowana przez PTTK Racibórz pod patronatem honorowym Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody. Celem było zdobycie najwyższego szczytu Beskidu Niskiego – Lackowej (997 m n.p.m.), Jaworzyny Krynickiej (1114 m n.p.m.), Hali Łabowskiej i zejście do Łabowa.

- reklama -

O godz. 05:30 uczestnicy wyjechali autokarem do miejscowości Izby, skąd weszli na szczyt Lackowej. Następnie przejechali do Ośrodka Wypoczynkowego Baśka w Krynicy Zdroju, gdzie oprócz obiadokolacji miało miejsce wręczenie legitymacji członkowskich PTTK Racibórz. 27 lutego miłośnicy turystyki górskiej wjechali kolejką na Jaworzynę Krynicką i przeszli czerwonym GSB w kierunku Hali Łabowskiej. W schronisku była na posiłek, po którym zeszli niebieskim szlakiem do Łabowa.

– W wyprawie brało udział 45 osób. Najstarszy uczestnik – rocznik 1943, a najmłodszy rocznik 1998. Dziękuję wszystkim za udział w wyprawie i zapraszam na kolejne 12 marca i 26-27 marca – zachęca inicjator wypraw Andrzej Kuśnierz.

fot. PTTK Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj