Polacy chcą się uczyć języków i nowych technologii

nauka komputer
Fot. unsplash.com

Brak narzędzi i możliwości rozwoju w ramach organizacji będzie skutkował utratą motywacji, a w konsekwencji większą otwartością do zmiany pracy.

Pracowników z 13 europejskich krajów zapytano o to, czego i jak chcą się uczyć. Tylko 16% z nich chce zdobywać nowe kompetencje, wybierając tradycyjne formy szkolenia. Obecnie wśród polskich i europejskich pracowników przeważa nauka online – jest ona najbardziej pożądaną formą dla 37% polskich pracowników.

- reklama -

Badanie pokazuje, że pracownicy stawiają dziś na rozwój osobisty. Jest to bardzo ważne dla 71% Europejczyków. Jeśli chodzi o samych Polaków, jest to 64%. Co drugi pracownik uważa, że to pracodawca powinien zapewnić im dostęp do szkoleń.

Czego chcą się uczyć Polacy? Przede wszystkim języków. Angielski, a także niemiecki i hiszpański, zajęły najwyższe miejsce na podium – wskazało na nie 31% pytanych. Powodem jest międzynarodowe środowisko pracy. Za kompetencjami językowymi znalazły się umiejętności cyfrowe, szkolenia z zarządzania czasem, kursy Excel i pakiet Office czy praca w zespole i zarządzanie, szkolenie liderów i rozwój osobisty.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj