Darmowy sklep dla uchodźców z Ukrainy w Rybniku

polki dobra rybnik
Fot. UM Rybnik

„Sklep” będzie działał tak długo, jak długo będzie potrzeba – w czasie, kiedy do miasta przyjeżdżają uchodźcy z Ukrainy.

Dla przybywających do Rybnika uchodźców z Ukrainy zostało otwarte specjalne miejsce o nazwie „Półki dobra” – to punkt pomocy rzeczowej, który przypomina zwykły sklep. Towary są tu poukładane na regałach według poszczególnych działów: odzież, artykuły spożywcze, chemiczne, opatrunkowe i wiele, wiele innych. Różnica między „Półkami dobra” a zwykłym sklepem polega na tym, że tu środkiem płatniczym jest słowo „dziękuję”.

- reklama -

Z oferty będzie mogła skorzystać każda osoba, która może poświadczyć swój przyjazd do Polski z terenu Ukrainy po 24 lutego. Personel to Ukrainki mieszkające w Rybniku i związane z projektem pod nazwą „28 dzielnica”, która działa na rzecz osób z Ukrainy mieszkających w Rybniku.

Towar przygotowali rybniczanie, którzy w odruchu solidarności z Ukrainą przynieśli ubrania, artykuły spożywcze, chemiczne, opatrunkowe i wiele innych rzeczy. Część z podarunków mieszkańców Rybnika pojechała na Ukrainę, część została rozdysponowana gościom z Ukrainy w dniu przyjazdu albo kilka dni po tym, jak już znaleźli tu swój dach nad głową.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj