W Rybniku powstaną magazyny i hale produkcyjne

panattoni park rybnik
Teren przy ul. Włościańskiej . Fot. UM Rybnik

Obiekt zostanie przygotowany zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju – pojawią się m.in. systemy inteligentnego zarządzania energią, tereny zielone z łąkami kwietnymi czy stacje ładowania samochodów.

Przy DW 935, w pobliżu autostrady A1, powstanie Panattoni Park Rybnik.  To efekt rozstrzygniętego 24 marca przetargu nieograniczonego ogłoszonego przez miasto. W drugim kwartale przyszłego roku deweloper rozpocznie budowę 50 tys. m² nowoczesnej powierzchni magazynowej klasy A. Panattoni Park Rybnik pozwoli na prowadzenie procesów logistycznych – zarówno magazynowych, jak i lekkiej produkcji.

- reklama -

W Polsce portfolio dostarczonych przez Panattoni obiektów obejmuje ok. 10,3 mln m², a kolejne 2,8 mln m² jest w budowie. Na Górnym Śląsku deweloper dostarczył blisko 2 mln², a kolejne 1,5 mln mb w planach, w tym w Rybniku.

– Pozyskanie tak znaczącego inwestora na teren o powierzchni 40 hektarów daje miastu silny impuls do dalszego rozwoju. W ciągu kilku lat rozwinie się duży obszar gospodarczy, w którym pracę znajdzie wiele osób z całej aglomeracji rybnickiej. Deklaruję oczywiście chęć współpracy z inwestorem, z całą pewnością będziemy wspólnie z Panattoni komunikować o kolejnych etapach realizacji inwestycji – mówi Piotr Kuczera.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj