Młodzi ludzie na rynku pracy są bardziej wymagający niż ich rodzice

praca komputer
Fot. unsplash.com

Prawie dwoje na czterech przedstawicieli młodszych pokoleń wolałoby być bezrobotnymi niż utknąć w pracy, której nie lubią.

Ok. 56% przedstawicieli pokolenia Z i 55% milenialsów stwierdziło, że odeszłoby z pracy, gdyby kolidowała ona z ich życiem osobistym, a prawie połowa z nich nie przyjęłaby pracy w firmie, która nie byłaby zgodna z ich poglądami na kwestie społeczne i środowiskowe. Ważniejsze jest dla nich szczęście niż kariera.

- reklama -

Wyniki badania powinny stanowić sygnał alarmowy dla pracodawców. — Następuje wyraźna zmiana władzy, ponieważ ludzie zmieniają swoje priorytety. Młodzi ludzie chcą wnosić do pracy całych siebie, co znajduje odzwierciedlenie w ich determinacji, by nie rezygnować z osobistych wartości przy wyborze pracodawcy — skomentował Sander van 't Noordende.

Większość pracowników, którzy byli zmuszeni do pracy w domu z powodu pandemii, chce więc nadal pracować w ten sposób, mimo że coraz więcej firm zachęca ich do powrotu do biura. Badanie wykazało również, że większość młodych ludzi chce pracować w firmach, które podzielają ich osobiste wartości

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj