Racibórz na Europejskim Kongresie Gospodarczym [ZDJĘCIA]

Racibórz na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Wśród panelistów i gości obecni są m.in. politycy, inwestorzy, menedżerowie i przedsiębiorcy, ale także samorządowcy.

Wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk i kierownik referatu Obsługi Inwestora Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta Racibórz Wojciech Hipnarowicz uczestniczą w Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach. – To ważny dzień pełen trudnych pytań i jeszcze trudniejszych odpowiedzi – relacjonuje przebieg pierwszego dnia EKG w Katowicach Dawid Wacławczyk.

- reklama -

Głównymi wątkami sesji otwarcia wydarzenia były: geopolityka, wojna w Europie, plan dla Ukrainy, nowy europejski ład gospodarczy, walka z „putinflacją” oraz wsparcie polskich kredytobiorców. – Polska i Europa znalazła się w oku cyklonu. Pandemia była zjawiskiem mającym wpływ na gospodarcze losy świata. Po 24 lutego przyszła wojna w Ukrainie. Mierzymy się z ogromnymi wyzwaniami – zakłócone łańcuchy dostaw, wzrost cen surowców, energii, rosnące ceny żywności. Obserwujemy przy tym małą skłonność do inwestycji. To ma zdecydowany wpływ na sytuację gospodarczą – mówił premier Mateusz Morawiecki w trakcie inauguracyjnego wystąpienia.

Wśród panelistów i gości obecni są politycy europejscy, przedstawiciele gospodarczych resortów europejskich rządów, a przede wszystkim inwestorzy, menedżerowie i przedsiębiorcy reprezentujący różne sektory i branże gospodarki. W kongresie udział biorą także samorządowcy.

Miasto Racibórz reprezentuje wiceprezydent Dawid Wacławczyk, który nie tylko przysłuchuje się temu, co do powiedzenia mają eksperci, ale także sam 27 kwietnia będzie jednym z panelistów sesji poświęconej jakości życia w polityce europejskiej. Razem z m.in. wiceprezydentem Katowic będzie szukał odpowiedzi na pytanie, jak podnosić jakość życia w regionach, miastach i poza nimi. Dyskusja dotyczyć ma korzyści rozwojowych i roli świadomych samorządów.

Jak podkreśla magistrat, kongres to doskonała okazja do nawiązania kontaktów i relacji z potencjalnymi inwestorami, a także do obserwacji metod promocji i dobrych praktyk miast i innych podmiotów sektora publicznego, jak i prywatnego. Stąd w wydarzeniu udział biorą także urzędnicy – kierownictwo i pracownicy Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta. Stanowisko Invest in Racibórz przez wszystkie trzy kongresowe dni promować będzie w Katowicach nie tylko raciborskie tereny inwestycyjne, ale i lokalne marki, wydarzenia oraz atrakcje turystyczne.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here