Większość pracujących dobrze ocenia sytuację w swoich firmach

praca biznes pomysl
Fot. unsplash.com

Im lepiej respondenci oceniają byt swoich gospodarstw, tym częściej wyrażają przekonanie, że obecna sytuacja w ich zakładach pracy jest dobra.

W kwietniu 60% polskich pracowników dobrze oceniało sytuację w swoich zakładach pracy, z czego ponad połowa pytanych określiła ją jako „dobrą”, a ponad 8% jako „bardzo dobrą”. 26% ankietowanych stwierdziła, że sytuacja w ich miejscu pracy jest „ani dobra, ani zła”. Kolejne 11% uznało sytuację w swoim zakładzie pracy za złą.

- reklama -

Postrzeganie obecnej sytuacji w zakładach pracy najsilniej wiąże się z oceną warunków materialnych własnych gospodarstw domowych. Im lepiej respondenci oceniają byt swoich gospodarstw, tym częściej wyrażają przekonanie, że obecna sytuacja w ich zakładach pracy jest dobra. Ponadto sytuację w swoich zakładach pracy znacznie lepiej niż starsi badani oceniają osoby poniżej 45 roku życia.

61% pracujących przewidywało, że w ciągu najbliższego roku sytuacja w ich zakładach pracy nie zmieni się. Pogorszenia spodziewało się 19%, a poprawy 13%. W porównaniu z marcem nieznacznie ubyło ankietowanych biorących pod uwagę możliwość utraty obecnej pracy.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj