Polacy ufają swoim bezpośrednim przełożonym, gorzej z zarządami

praca komputer szef
Fot. unsplash.com

Tylko czterech na dziesięciu respondentów badań wskazuje, że wyższe kierownictwo podejmuje dobre decyzje biznesowe.

W 2021 r. 61% pracowników w Polsce odczuwało dumę z poczucia przynależności do organizacji. Jak zauważają autorzy badania, to duża zasługa managerów, do których pracownicy mają coraz większe zaufanie. 81% pracujących Polaków potwierdza, że bezpośredni manager o nich dba. W porównaniu do 2019 r. zaufanie to wzrosło o 15 punktów procentowych.

- reklama -

W wyraźnie mniejszym stopniu polscy pracownicy odczuwają wsparcie ze strony wyższej kadry zarządzającej – brak deklaruje 50% ankietowanych. Odsetek osób przekonanych, że zarząd troszczy się o pracowników, spadł o 9 punktów procentowych od 2019 r. Tylko trochę więcej niż połowa widzi dowody skutecznego przywództwa ze strony liderów. Relatywnie niskie jest poczucie, że wyższe kierownictwo podejmuje dobre decyzje biznesowe.

W czasie pandemii zauważalne było pogorszenie się możliwości zachowania równowagi pomiędzy tym, co zawodowe a tym, co prywatne. Praca hybrydowa lub zdalna ograniczyły możliwość uzyskania szybkiej pomocy, efektywność współpracy, osłabiały relacje, które są kluczowe dla zachowania dobrego samopoczucia.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj