Jan Mela w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Poza horyzonty z Jankiem Melą

W 2002 roku poraził go prąd o napięciu 15 tysięcy volt, w wyniku czego stracił prawe przedramię i lewe podudzie. Aby wrócić do sprawności przeszedł prawie 50 zabiegów chirurgicznych.

- reklama -

Raciborską bibliotekę odwiedził Jan Mela – polski podróżnik, najmłodszy w historii zdobywca dwóch biegunów w jednym roku, uczestnik nowojorskiego maratonu, działacz społeczny, wieloletni prezes Fundacji „Poza horyzonty” i mówca motywacyjny.

Janek, Jasiek, Jan Mela – uśmiechnięty i zarażający optymizmem – podczas spotkania w bibliotece podzielił się historią swojego życia. Opowiedział o tragicznym wypadku, który w bardzo młodym wieku odmienił jego widzenie świata. W 2002 roku poraził go prąd o napięciu 15 tysięcy volt, w wyniku czego po długiej walce stracił prawe przedramię i lewe podudzie. Aby wrócić do sprawności łącznie przeszedł prawie 50 zabiegów chirurgicznych. Podczas spotkania w bibliotece nie wstydził się mówić o swojej młodości, załamaniu po wypadku, chwilach zwątpienia i walce o samoakceptację. Podkreślił, jak ważne dla niego było wsparcie rodziny, przyjaciół oraz spotkanie z polarnikiem Markiem Kamińskim, które okazało się kolejnym punktem zwrotnym w jego życiu.

W ciągu lat, które mijały od wypadku Jasiek Mela zdobył biegun północny i południowy, wiele podróżował, wspiął się na Kilimandżaro i Elbrus, a także przebiegł Maraton Nowojorski. Wiara w to, że każdy może zrealizować swoje marzenia zawiodła go na najwyższe szczyty. Uczestnikom spotkania w raciborskiej bibliotece przekazał jak ważne jest, aby nigdy się nie poddawać. Część czasu Janek poświęcił też na rozmowę o wytyczaniu nowych celów w życiu oraz pomaganiu innym, które daje dużo sił i motywacji. Opowiedział także o radzeniu sobie z popularnością i własnym odbiorze filmu „Mój biegun” opartym na jego historii.

Spotkanie motywacyjne w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu jak zwykle dopełniły indywidualne rozmowy przy rozdawaniu autografów.

Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Biblioteka bez barier” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj