Bo tętni w nas dobro. RCKiK zaprasza na Światowy Dzień Krwiodawcy

rckik krwiodawstwo
Fot. RCKiK

Zaplanowano takie atrakcje jak: możliwość oddania krwi w ambulansie, ścianka do zdjęć z motywem serca czy samodzielne wykonanie gadżetów-pinsów z hasłem „Bo tętni w nas dobro”.

14 czerwca co roku obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy – święto wszystkich ludzi dobrej woli, którzy bezinteresownie dzielą się z innymi darem życia – swoją krwią.

- reklama -

Z tej okazji Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu zorganizuje i przeprowadzi event regionalny pod nazwą „Bo tętni w nas dobro”. Wydarzenie będzie miało miejsce w poniedziałek 13 czerwca na rynku w Raciborzu w godz. od 10:00 do 15:00. Nazwa eventu jest jednocześnie hasłem wiodącym ogólnopolskiej kampanii społecznej promującej honorowe krwiodawstwo pn. „Twoja krew, moje życie” realizowanej zgodnie z programem polityki zdrowotnej pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2021–2026”.

Zaplanowano takie atrakcje jak: możliwość oddania krwi w ambulansie, ścianka do zdjęć z motywem serca nawiązująca do hasła wydarzenia: „Bo tętni w nas dobro”, na tle której uczestnicy eventu będą mogli samodzielnie wykonać fotografie, opublikować i oznaczyć je poprzez użycie opisu #botetniwnasdobro w mediach społecznościowych czy samodzielne wykonanie gadżetów-pinsów z hasłem „Bo tętni w nas dobro”, również z opcją personalizacji.

– Mamy nadzieję, że wydarzenie będzie dla jego uczestników nie tylko źródłem pozytywnych odczuć i niezapomnianych wrażeń, ale i okazją do bliskiego spotkania się z ideą honorowego krwiodawstwa, która – wierzymy w to mocno – stanie się integralną częścią życia każdego, kto postawi pierwszy krok na jej drodze – zachęca RCKiK.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj