Mniej ofert pracy w maju. Koniec 14-miesięcznej serii

praca komputer biznes
Fot. pexels.com

Największy wzrost liczby ofert pracy rok do roku miał miejsce wśród zawodów z branży IT i wśród zawodów związanych z HR.

To koniec 14-miesięcznej serii, w której liczba ofert pracy w Polsce stale przyrastała. W maju 2022 r. pracodawcy opublikowali w sieci 294,3 tys. nowych ogłoszeń o pracę, czyli o 3% mniej niż przed rokiem. Aktualny wynik jest również niższy o 14 tys. od wyniku zanotowanego w kwietniu 2022 r. Zwykle w maju jest więcej miejsc pracy niż w kwietniu, ponieważ nasilają się rekrutacje do prac sezonowych. Wyhamowanie może więc być efektem z jednej strony wyhamowywania gospodarczego, ale też faktu, że coraz więcej uchodźców z Ukrainy podejmuje w Polsce pracę, co w naturalny sposób ogranicza liczbę ofert pracy.

- reklama -

Od początku pandemii najgorzej sytuacja jest w Poznaniu, gdzie jest najmniej ogłoszeń o pracę. Tam notuje się również największe spadki w ujęciu rocznym. Na końcu zestawienia są też Katowice. Najlepiej radzi sobie Warszawa.

Podobnie jak w kwietniu największy wzrost liczby ofert pracy rok do roku miał miejsce wśród zawodów z branży IT i wśród zawodów związanych z HR. Z kolei najwolniej przybywa ofert dla finansistów i wśród zawodów związanych z marketingiem.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj