Uczniowie ZSO nr 1 w Raciborzu uczyli się i bawili we Francji

zso nr 1 raciborz
Uczniowie ZSO nr 1 odkrywali francuską Bretanię. Fot. Starostwo Powiatowe

Przez pięć dni raciborscy licealiści pogłębiali wiedzę o życiu w zgodzie z przyrodą nadmorskich terenów, jak o nie dbać na co dzień, co zrobić, by przetrwały dla następnych pokoleń.

Kolejna wiosenna wyprawa uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 dobiegła końca. Majowy tydzień spędzony we francuskim Lycée les Rimains w Saint Malo pozostanie na długo we wspomnieniach uczniów tej szkoły nie tylko za sprawą morskich pejzaży czy smaku pysznych crêpes i galettes stanowiących kulinarny specjał tego regionu, ale przede wszystkim dzięki temu, czego się nauczyli i wspólnie doświadczyli jako międzynarodowa grupa prawie 40 uczniów.

- reklama -

Przez pięć kolejnych dni raciborscy licealiści pogłębiali wiedzę o życiu w zgodzie z przyrodą nadmorskich terenów, jak o nie dbać na co dzień, co zrobić, by przetrwały dla następnych pokoleń. Zobaczyli, jak wiele morze nam oferuje, ale także, jak wielkim bywa zagrożeniem.

Tydzień w Les Rimains to nie tylko nauka i praca, ale także wspólna zabawa i integracja, rozmowy po angielsku, próby mówienia po francusku, niespodzianki kulinarne i mnóstwo niezapomnianych chwil z korespondentami, których rewizyta nastąpi w październiku tego roku.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj