Jacek Sasin apeluje do przedsiębiorców, by nie maksymalizowali zysków

jacek sasin
Fot. Kongres 590

– W tych trudnych czasach, kiedy Polacy zmagają się z rosnącymi cenami paliwa, energii, oprocentowaniem kredytów, zwracam się z prośbą do firm, by nie nastawić się głównie na zysk, ale szukać rozwiązań społecznie akceptowalnych – mówił wicepremier.

Zakończył się pierwszy dzień siódmej edycji Kongresu 590. To coroczne wydarzenie gospodarcze skupiające przedstawicieli polskiego biznesu, nauki, polityki i legislacji oraz gości zagranicznych. W tym roku przebiega pod hasłem „Łączymy wszystkich”, a tematem wiodącym jest współpraca międzynarodowa krajów Trójmorza.

- reklama -

W wydarzeniu wziął udział m.in. wicepremier Jacek Sasin. Jego zdaniem Kongres 590 jest dobrym miejscem do szukania rozwiązań i diagnoz gospodarczych, a współpraca państw Europy Środkowo-Wschodniej jest gwarantem bezpieczeństwa i niezależności energetycznej, szczególnie teraz, kiedy Rosja używa surowców energetycznych jako broni przeciwko Europie. Jak podkreślał, budowa gazoportów w Świnoujściu, Gdańsku oraz Kłajpedzie posłuży całemu regionowi Trójmorza, a tym samym da im niezależność energetyczną.

przycisk-plusy

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Bardzo rozsądnie – teraz nie jest czas na dociskanie śruby kosztem reszty społeczeństwa, tylko solidarną pomoc wzajemną żeby przetrwać putinową wojnę.

  2. przykład na to, że Sasin wie co mówi. Warto go słuchać. Zamiast gonić za zyskami kosztem zwykłych ludzi, trzeba myśleć o innych.

  3. Sasin wie co mówi. Niektórzy (na szczęście nie wszyscy) przedsiebiorcy myślą że jak ceny rosną o 10%, to oni mogą je podnieść o 30%… dobrze że mamy kogoś kto ich pilnuje i nawołuje do porządku.

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj