Jubileusz 20-lecia współpracy z Kreis Recklinghausen w Wodzisławiu Śląskim

Jubileusz 20-lecia współpracy z Kreis Recklinghausen w Wodzisławiu Śląskim

W swoim przemówieniu starosta Leszek Bizoń podkreślał, jak wielką rolę odegrało partnerstwo z Kreis Recklinghausen w budowaniu krajowych i europejskich kontaktów powiatu z innymi samorządami.

Po spotkaniu starosta Bizoń wspólnie z Bodo Klimpelem, Ilze Vitola i Mirosławem Augustynem na dziedzińcu między budynkami starostwa i urzędu miasta zasadzili na pamiątkę jubileuszu trzy drzewa. Starosta Bizoń nawiązał w ten sposób do polskiej tradycji szlacheckiej sadzenia drzew z okazji narodzenia dzieci (dębu gdy rodził się chłopiec i lipy – gdy dziewczynka).

- reklama -

Na dziedzińcu samorządowcy zasadzili 3 buki, które od czasów starożytnej Grecji są uważane za jedne z najszlachetniejszych drzew. Symbolizują one szczęście, miłość, płodność i cierpliwość.

I tego wszystkiego nam życzę. Szczęścia i miłości rozumianej jako pokój między ludźmi i narodami, płodności, czyli wielu nowych i kreatywnych pomysłów na rozwijanie wzajemnej współpracy i kontaktów. Wyrazem cierpliwości niech będzie pozostawienie wolnego miejsca na jeszcze jedno drzewo dla nieobecnej dziś delegacji Regionu Sormland. Posadzą je, gdy przyjadą do Wodzisławia Śl. – powiedział Bizoń.

przycisk-plusy

/fot. powiatwodzislawski.pl/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj