8 tys. zł na przydomową oczyszczalnię ścieków

Fot. freepik.com

Beneficjentami środków są osoby fizyczne – właściciele lub współwłaściciele nieruchomości, do których będą przyłączane przydomowe oczyszczalnie ścieków.

1 lipca rozpocznie się nabór wniosków na realizację zadań polegających na zakupie i montażu przydomowych oczyszczalni ścieków o wydajności nie więcej niż 7,5 m³/d w ramach programu pilotażowego „Przydomowa oczyszczalnia” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Beneficjentami środków są osoby fizyczne – właściciele lub współwłaściciele nieruchomości, w tym także budynków mieszkalnych na nieruchomości oddanej w użytkowanie wieczyste, położonych na terenie województwa śląskiego, do których będą przyłączane przydomowe oczyszczalnie ścieków.

- reklama -

– Najprostszym i najwygodniejszym sposobem odprowadzania ścieków jest oczywiście kanalizacja miejska. Niestety w naszym regionie jest wiele gmin, których mieszkańcy borykają się z brakiem sieci centralnej. I nic nie wskazuje na to, żeby kiedykolwiek mogła powstać, ze względu na ukształtowanie terenu oraz związane z tym gigantyczne koszty i nieopłacalność inwestycji – wyjaśnia Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj