„Kolory życia/Barvy života: Zaklęci w filmie/Zakletí ve filmu”. Premiera 27 sierpnia

kolory zycia barvy zivota
"Kolory życia/Barvy života: Zaklęci w filmie/Zakletí ve filmu"

Publiczność usłyszy znane utwory muzyki filmowej, a także zobaczy spektakularną choreografię. W wydarzenie zaangażowanych jest ponad 45 wykonawców z Polski i Czech.

27 sierpnia na stawie w Parku im. M. Roth w Raciborzu o godz. 20:30 odbędzie się polska premiera widowiska taneczno-muzycznego „Kolory życia/Barvy života: Zaklęci w filmie/Zakletí ve filmu”.

- reklama -

– Pamiętacie nasz polsko-czeski projekt „Zaklęty łabędź” realizowany na stawie w Parku im. M. Roth i na jeziorze w Hlucinie trzy lata temu? W tym roku czekają was jeszcze większe emocje i jeszcze piękniejsze widowisko taneczno-muzyczne – zapowiada Raciborskie Centrum Kultury. Publiczność usłyszy znane utwory muzyki filmowej w autorskich i wyjątkowych aranżacjach Adama Jarzmika oraz jego własne kompozycje napisane na potrzeby tego widowiska, a także zobaczy spektakularną choreografię przygotowana przez Manuelę Krzykałę we współudziale Magdaleny Mosek, Anny Lidmilovej oraz Michaeli Dalerovej. Będzie w niej i taniec współczesny, i taniec klasyczny oraz inne style taneczne, które na razie niech pozostaną niespodzianką. – Zabierzemy was w muzyczną i taneczną podróż po różnych emocjach i kolorytach życia od smutku, zwątpienia, bezradności po nadzieję, radość. W projekt zaangażowani są tancerze z Raciborza i Opawy oraz kilkunastu muzyków. Podobnie jak trzy lata temu premiera polska odbędzie się w Parku im. M. Roth na specjalnie skonstruowanej scenie na środku stawu przy muzyce wykonywanej na żywo. I tancerze, i muzycy znajdować się będą na wodzie. Przedstawienie wzbogacone zostanie o piękną oprawę świetlną, dlatego też w Raciborzu odbędzie się po zmroku – zachęca RCK.

Czeska premiera odbędzie się tydzień później, w niedzielę 4 września w Teatrze Śląskim w Opawie (Slezské divadlo) o godz. 17:00. Wstęp na obydwa wydarzenia jest wolny. W wydarzenie zaangażowanych jest ponad 45 wykonawców. Zespół projektowy: Anna Kokolus (koordynator) oraz Magdalena Sommer i Alicja Ploch-Burda. Raciborskie Centrum Kultury realizuje powyższy projekt we współpracy z Teatrem Śląskim w Opawie. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa RP „Przekraczamy granice”.

Obecnie trwają dwudniowe warsztaty taneczne w Raciborskim Centrum Kultury. Kolejne spotkanie odbędzie się 22 sierpnia, a artyści przez cały tydzień będą dopracowywać widowisko.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj