„Kolory życia/Barvy života: Zaklęci w filmie/Zakletí ve filmu”. Spot promujący widowisko

rck opawa
Widowisko taneczno-muzyczne „Kolory życia/Barvy života: Zaklęci w filmie/Zakletí ve filmu” w Parku im. M. Roth

Publiczność usłyszy znane utwory muzyki filmowej, a także zobaczy spektakularną choreografię. W wydarzenie zaangażowanych jest ponad 45 wykonawców z Polski i Czech.

Na zakończenie lata, w ostatnią sobotę sierpnia o godz. 20:30, na specjalnie skonstruowanej scenie na stawie w Parku im. M. Roth będzie można zobaczyć spektakularne widowisko taneczno-muzyczne: kilkudziesięciu tancerzy pod wodzą Manueli Krzykały, kilkunastu muzyków pod batutą, do tego autorska choreografia, autorska muzyka filmowa, przepiękna gra świateł po zmroku, kostiumy, a także dwie sceny na wodzie i telebim. Będzie to widowisko taneczno-muzyczne „Kolory życia/Barvy života: Zaklęci w filmie/Zakletí ve filmu” – polsko-czeski projekt Raciborskiego Centrum Kultury realizowany w partnerstwie z Teatrem Śląskim w Opawie.

- reklama -

Na początku lipca podczas dwudniowych warsztatów z udziałem tancerzy z Polski i Czech, którzy w Raciborskie Centrum Kultury przygotowywali się do projektu, powstał materiał filmowy promujący wydarzenie.

Projekt współtworzą od strony tanecznej również: Anna Lidmilová, Magdalena Mosek i Michaela Dalerova; od strony organizacyjnej Anna Kokolus (koordynator) oraz Magdalena Sommer, Alicja Ploch-Burda. Podczas widowiska obok Adama Jarzmika zagrają wybitni muzycy z całej Polski: Paulina Świerczek (altówka), Marta Linek (skrzypce), Wiktoria Linek (skrzypce), Joanna Skowyra (wokal), Michał Zwierniak (gitary), Piotr Budniak (perkusja), Michał Król (saksofony), Marcin Elszkowski (trąbka), Szymon Klekowicki (puzon), Dominik Kilijan (kontrabas), Marek Kuder (piano).

Czeska premiera odbędzie się tydzień później, 4 września w Teatrze Śląskim w Opavie (Slezské divadlo) o godz. 17:00.

Zobacz także: Widowisko taneczno-muzyczne „Kolory życia/Barvy života: Zaklęci w filmie/Zakletí ve filmu” w Parku im. M. Roth 27 sierpnia

Realizacja video: JAZZ TV: Marek Bania&Agnieszka Bania
Muzyka: Adam Jarzmik
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj