Warsztaty z tancerzami z Opawy w RCK. Premiera „Kolorów życia” w sobotę

Warsztaty taneczne w RCK z tancerzami z Opawy

Na jednej scenie wystąpi ponad trzydziestu tancerzy z Raciborza i Opawy, a obok nich, również na scenie na wodzie, zagra trzynastu muzyków.

Od 22 sierpnia w Raciborskim Centrum Kultury goszczą tancerze z Opawy, którzy przez cały tydzień wspólnie z Zespołem Tanecznym Skaza przygotowują się do raciborskiej premiery widowiska taneczno-muzycznego „Kolory życia/Barvy života: Zaklęci w filmie/Zakletí ve filmu”.

- reklama -

Tancerze ćwiczą codziennie, od rana do wieczora, układy choreograficzne przygotowane przez Manuelę Krzykałę. W treningach pomagają jej Magdalena Mosek, Anna Lidmilova oraz Michaela Dalerova. Przeważa taniec współczesny, ale podobnie jak trzy lata temu przy „Zaklętym łabędziu” zaskoczą publiczność również innymi stylami tanecznymi. Na jednej scenie wystąpi ponad trzydziestu tancerzy. A obok nich, również na scenie na wodzie, zagra trzynastu muzyków pod wodzą kompozytora, aranżera i pianisty Adama Jarzmika. Muzyk przygotował aranże utworów muzyki filmowej, ale podczas premiery zaprezentuje również swoje autorskie kompozycje. Jak zapowiada RCK, będzie to przepiękna artystyczna podróż po emocjach i różnych kolorach życia: od smutku, zwątpienia, bezradności po nadzieję i radość.

– Przed nami jeszcze wiele pracy. To jest niezwykle intensywny tydzień, wypełniony licznymi treningami, przymiarkami, budowaniem sceny na wodzie, omawianiem charakteryzacji, przygotowaniem scenografii, próbami, a to wszystko po to, by zachwycić widzów naszym widowiskiem. Tancerze znajdują jednak czas na chwile przyjemności i integrację polsko-czeską. W czwartek 25 sierpnia rozpoczynamy próby z muzykami – zapowiada RCK.

Polska premiera odbędzie się 27 sierpnia w Parku im. M. Roth o godz. 20:30 na specjalnie skonstruowanej scenie na środku stawu przy muzyce wykonywanej na żywo. Przedstawienie wzbogacone zostanie o piękną oprawę świetlną. Czeska premiera będzie miała miejsce tydzień później, 4 września w Teatrze Śląskim w Opavie (Slezské divadlo) o godz. 17:00 (za okazaniem wejściówek dostępnych m.in. tutaj: https://divadlo-opava.colosseum.eu/divadlo%20opava/standard/Hall/Index/3891/g0Bkt9WosdI_rov__xcodex_AGA1gFbU4whnFpkMK04P471S2ArHTDvonqJ7uQ__).

Projekt realizowany jest przez Raciborskie Centrum Kultury we współpracy z Teatrem Śląskim w Opavie. Współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy granice”.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj