Racibórz w Sieci Miast Zielonych. Co robi na rzecz klimatu?

arboretum raciborz
Racibórz gościł przedstawicieli miast w ramach Sieci Miast Zielonych. Fot. UM Racibórz

Racibórz zaprezentował gościom swoje dotychczasowe osiągnięcia i doświadczenia w zakresie przyrodniczej rewitalizacji i rekultywacji terenów miejskich.

W dniach 17-19 sierpnia Racibórz, Żory i Rudę Śląską odwiedzili przedstawiciele miast Sieci Miast Zielonych oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, a także Banku Światowego. Miasta-gospodarze, a jednocześnie uczestnicy Sieci, zaprezentowali gościom swoje dotychczasowe osiągnięcia i doświadczenia w zakresie przyrodniczej rewitalizacji i rekultywacji terenów miejskich.

- reklama -

W Raciborzu goście zwiedzili Arboretum Bramy Morawskiej, gdzie dyrektor Elżbieta Skrzymowska opowiedziała o niezwykle cennym przyrodniczo i docenianym przez raciborzan oraz turystów kompleksie leśnym. Przedstawiciele stowarzyszenia Drengowie Znad Górnej Odry zaprezentowali sąsiadujący z arboretum Gród Średniowieczny i opowiedzieli o organizowanych wydarzeniach, w tym o ogólnopolskim Festiwalu Średniowiecznym. Uczestnicy spotkania mieli również możliwość zwiedzenia Parku Zamkowego oraz Bulwarów Nadodrzańskich, po których oprowadzali i o ich rewitalizacji opowiadali Piotr Glapa – naczelnik Wydziału Komunalnego oraz Kacper Adamczewski – podinspektor ds. utrzymania zieleni w Wydziale Komunalnym.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj