Spacer ornitologiczny z tłumaczem języka migowego w Arboretum [ZDJĘCIA]

spacer ornitologiczny
Spacer ornitologiczny z tłumaczem języka migowego w Arboretum

Prowadząca spacer Elżbieta Skrzymowska opowiedziała o ptakach, które zamieszkują Arboretum Bramy Morawskiej.

Raciborska biblioteka w ramach projektu „Łączy nas biblioteka” zorganizowała w Arboretum Bramy Morawskiej spacer ornitologiczny z tłumaczem języka migowego. Prowadząca spacer Elżbieta Skrzymowska opowiedziała o ptakach, które zamieszkują nasze lasy. Są to mi.in. dzięcioł czarny, jeden z największych ze swojego gatunku – osiąga długość nawet do 50 cm, zięba zwyczajna – w ciągu dnia śpiewa nawet do 2000 tysięcy razy czy kowalik zwyczajny, który potrafi zamurować ptaka zajmującego jego dziuplę, skazując go na pewną śmierć. W trakcie spaceru nie zabrakło również informacji o mijanych drzewach oraz historii bunkrów znajdujących się w Arboretum.

- reklama -

O tłumaczenie na język migowy zadbała profesjonalna tłumaczka Monika Folwarczny. Biblioteka serdecznie dziękuje Arboretum Bramy Morawskiej za współorganizację spaceru i przekazanie jego uczestnikom wielu ciekawostek i odpowiedzi na ich liczne pytania

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj