„Przykład idealnego oderwania od rzeczywistości”. Wiceminister o czterodniowym tygodniu pracy

komputer praca mlodzi
Fot. pexels.com

Krótszy tydzień pracy chce wprowadzić w sektorze publicznym Portugalia. Podobne przepisy przygotował rząd w Hiszpanii, a w Wielkiej Brytanii ponad sto firm już zaczęło eksperyment.

Władze Portugalii planują wprowadzenie czterodniowego tygodnia pracy. Zasady zostały już omówione ze związkami zawodowymi. W pierwszej kolejności czterodniowy tydzień pracy zostanie wprowadzony w niektórych jednostkach administracji publicznej. Podobne przepisy przygotował już rząd w Hiszpanii, a w Wielkiej Brytanii ponad sto firm już zaczęło eksperyment z pracą od poniedziałku do czwartku.

- reklama -

Czy takie rozwiązanie może pojawić się w Polsce? – To jest przykład idealnego oderwania od rzeczywistości. Polska gospodarka potrzebuje dzisiaj podniesienia produktywności, poniesienia innowacyjności, podniesienia wydajności. Potrzebujemy nadrabiać ten czas, który nam ukradziono po drugiej wojnie światowej, tak abyśmy byli społeczeństwem coraz bogatszym, społeczeństwem coraz silniejszym także gospodarczo, także demograficznie, militarnie, kulturowo, tożsamościowo – stwierdził wiceminister finansów Artur Soboń.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj