Polacy otwarci na pracę w zróżnicowanych i wielokulturowych zespołach

praca roznorodnosc firma
Fot. pexels.com

1/3 pracowników przyznaje, że w ich miejscach pracy nie funkcjonuje strategia zarządzania różnorodnością i budowania otwartej kultury organizacji.

Okazuje się, że czasach niepokoju jedną z istotniejszych potrzeb pracowników oprócz stabilności i poczucia bezpieczeństwa finansowego są też miejsca pracy, w których jest przestrzeń na różnorodność, a zatrudnieni mogą czuć się sobą – wynika z najnowszego badania „Potrzeby pracowników 2022. Ma to szczególne znaczenie teraz, gdy część osób pracuje już na stałe w rozproszonych zespołach, a do Polski napływają uchodźcy i emigranci zarobkowi.

- reklama -

34% pracowników przyznaje, że w ich miejscach pracy nie funkcjonuje strategia zarządzania różnorodnością i budowania otwartej kultury organizacji, np. procedura przeciwdziałania dyskryminacji czy ochrony przed mobbingiem. O tym, że takie rozwiązanie istnieje, mówi 35% badanych. Bardziej powszechne jest to w większych organizacjach – istnienie dokumentu zadeklarowało 40% pracowników dużych firm, natomiast w przypadku małych przedsiębiorstw wspomina o nim 24% zatrudnionych.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj