Podróżni mogą korzystać z tymczasowego dworca kolejowego w Raciborzu

dworzec pkp raciborz
Tymczasowy dworzec PKP już funkcjonuje. Fot. UM Racibórz

Podróżni w kontenerowym dworcu mogą zakupić bilety lub zaczekać na swój pociąg w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Wykonawca przebudowy dworca kolejowego w Raciborzu – firma Texom – po porozumieniu z miastem, w ramach którego przekazany został teren w pobliżu starego dworca, postawiła tymczasowy, kontenerowy dworzec. Podróżni mogą w nim zakupić bilety lub zaczekać na swój pociąg w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych. Konstrukcja ta będzie spełniała swoje zadanie do czasu powstania nowoczesnego i estetycznego budynku dworca PKP.

- reklama -

– W miejscu dotychczasowego dworca PKP praca wre, o czym każdy mieszkaniec może się przekonać, przebywając w okolicach placu dworcowego. Po dawnej bryle budynku pamiętającej jeszcze czasy głębokiego PRL-u niedługo pozostanie tylko wspomnienie – podkreśla magistrat.

Nowy dworzec ma być otwarty w połowie 2024 r. Na powierzchni 1500 m² obejmującej dwie kondygnacje znajdą się m.in. poczekalnie, kasy i toalety. Część lokali będzie do dyspozycji gminy i spółek kolejowych, a także przeznaczona na wynajem. Planowana jest sala, w której będą się odbywały wystawy i inne wydarzenia. Na pierwszym piętrze od strony ul. Mickiewicza będzie znajdował się rozległy taras. W budynku pojawi się też przestrzeń na biura. Do dyspozycji podróżnych będzie parking na 20 miejsc, z czego przy czterech będzie się znajdowały stacje do ładowania samochodów elektrycznych, jak również zadaszony garaż na rowery. Na budynek natomiast wróci zegar. Całość będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Czytaj także: Dworzec kolejowy w Raciborzu gotowy w 2024 r. Umowa na przebudowę podpisana [ZDJĘCIA]

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj