Filmowe ferie w raciborskiej bibliotece zakończone [ZDJĘCIA]

ferie zimowe z biblioteka
Filmowe ferie w raciborskiej bibliotece zakończone

Na zakończenie „Filmowych Ferii 2023” odbył się bal przebierańców. Eureka zapełniła się postaciami z popularnych filmów i seriali: „Wednesday”, „Spidermen” czy „Biedronka i Czarny Kot”.

Chociaż każdy musiał powrócić do rzeczywistości i pożegnać tegoroczne ferie, biblioteka nadal wraca wspomnieniami do minionych dwóch tygodni, pełnych radości, zabawy i kreatywności.

- reklama -

Na zakończenie „Filmowych Ferii 2023” w Eurece – wypożyczalni dla dzieci i młodzieży przy ul. Kasprowicza – odbył się bal przebierańców, a zajęcia zakończyły się opowieścią Ani z Zielonego Wzgórza. Eureka zapełniła się postaciami z popularnych filmów i seriali: „Wednesday”, „Spidermen” czy „Biedronka i Czarny Kot”. Nie zabrakło również wdzięcznych wróżek i księżniczek. Podczas trzygodzinnej zabawy dzieci poznały niezapomnianą bohaterkę serii książek stworzonej przez Lucy Maud Montgomery i niektóre z jej przygód np. podczas niefortunnego pieczenia tortu. Poza tym na dzieci czekały liczne gry i zabawy, także sprawnościowe, projektowanie sukienki balowej dla Ani i kamizelki dla Gilberta, a na finał pyszny tort z dekoracjami nawiązującymi do tematu ferii.

Filmowe ferie odbywały się także we wszystkich bibliotecznych filiach. Zajęcia dotyczyły różnych filmów, m.in. „Krainy Lodu” i „Królowej Śniegu”, „Opowieści z Narnii” czy „Paddingtona”. Każdy dzień zajęć i każdy motyw niósł za sobą nowe, inspirujące zadania i zabawy. – Oprócz zajęć plastycznych odbywały się także zabawy ruchowe, uwielbiane przez wszystkich uczestników, quizy i zagadki, rywalizacja w grach planszowych i nietypowe warsztaty – tworzenia ekologicznych świec, malowania na kamieniach czy programowania lego WeDo 2.0. Dziękujemy wszystkich za udział, ogromne chęci do pracy i kreatywne pomysły! Do zobaczenia w przyszłym roku – relacjonuje biblioteka.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj