
Głównym celem gali było wyróżnienie firm i osób, którzy przyczyniają się do rozwoju gospodarczego gminy. W tym roku przyznano dziewięć laurów.
11 lutego w Hali Centrum Społeczno–Kulturalnego w Pietrowicach Wielkich miała miejsce szesnasta edycja Gali Przedsiębiorców. Zgromadziła ona ponad 350 uczestników i gości. Gmina Pietrowice Wielkie wraz z Izbą Gospodarczą w Opawie otrzymały dofinansowanie z Euroregionu SILESIA, co umożliwiło podnieść rangę wydarzenia promując środowiska gospodarcze po dwóch stronach granicy.
Wydarzenie otworzył wójt gminy Andrzej Wawrzynek, który zaakcentował, że po okresie pandemii, nie tylko możemy wrócić do wręczenia wyróżnień i podziękowań firmom za codzienny trud wkładany w rozwój gospodarczy, ale również cieszy fakt, że wydarzenie ma charakter międzynarodowy.




![Ceramika i obrazy z mchu. Twórcze zajęcia w raciborskich filiach biblioteki [ZDJĘCIA] Ceramika i obrazy z mchu. Twórcze zajęcia w raciborskich filiach biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/warsztaty-biblioteka.jpg)

![Finał „Szansy na Sukces” z udziałem Błażeja Klimaszki już w niedzielę [WIDEO] blazej klimaszka](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/blazej-klimaszka.jpg)





![Kosmos na wyciągnięcie ręki. Spotkanie z Bogdanem Tkaczukiem w rudzkiej bibliotece [ZDJĘCIA] Kosmos na wyciągnięcie ręki. Spotkanie z Bogdanem Tkaczukiem w rudzkiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/bogdan-tkaczuk.jpg)
![Młodzi miłośnicy czytania rywalizowali w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/swiatowy-dzien-ksiazki.jpg)
![Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych zaprezentowali swoje prace [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/liceum-sztuk-plastycznych-dyplomy.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




![Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka-rudy-dzien-ziemi.jpg)
A co robi ta morda zdradziecka ? Tak tylko powtarzam za szeregowym posłem.