Modelarstwo dla każdego. Warsztaty z Andrzejem Beraczem w bibliotece na Żorskiej [ZDJĘCIA]

andrzej beracz warsztaty modelarskie
Modelarstwo dla każdego. Warsztaty z Andrzejem Beraczem w bibliotece na Żorskiej

Podczas warsztatów młodzi adepci sztuki modelarskiej kleili modele samolotów, które co roku wypuszcza Skrzydlaty Racibórz z okazji organizowanego przez nich pikniku.

O tym, jak zacząć przygodę z modelarstwem, opowiedział w miniony piątek w Filii nr 8 przy ul. Żorskiej 2 Andrzej Beracz, znany raciborski modelarz i pasjonat. Dla części zgromadzonych na warsztatach dzieci było to pierwsze spotkanie z modelarstwem papierowym, jednak po zaangażowaniu, jakie wykazali, na pewno nie ostatnie.

- reklama -

Andrzej Beracz jest dobrze znany w kręgach modelarskich Raciborza. Związany z Raciborskim Stowarzyszeniem Lotniczym Skrzydlaty Racibórz, organizator pierwszej wystawy modelarskiej Skrzydlatego Raciborza, która odbyła się w zeszłym roku. Modelarstwem zainteresował się jako młody chłopak, kiedy jego uwagę zwrócił egzemplarz „Małego Modelarza” na wystawie w kiosku Ruchu. Zdziwił się, kiedy w środku tej gazety znalazł tak mało stron. Pasja z dzieciństwa przetrwała do dzisiaj i teraz pan Andrzej zaraża nią kolejne pokolenia.

Podczas warsztatów, które odbyły się w bibliotece, młodzi adepci sztuki modelarskiej kleili modele samolotów, które co roku „wypuszcza” Skrzydlaty Racibórz z okazji organizowanego przez nich pikniku. Praca nad modelami zajęła dzieciom ponad dwie godziny precyzyjnego wycinania i klejenia, efekt końcowy był jednak wart włożonego wysiłku.

Duże zainteresowanie jakie wzbudziły warsztaty modelarskie sprawiły, że Filia nr 8 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla planuje organizację kolejnych. Chętni do wzięcia udziału powinni śledzić profil facebookowy Filia Żorska lub stronę www.biblrac.pl – tam pojawią się ogłoszenia o kolejnych modelarskich spotkaniach.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj