57 zarzutów dla raciborskiego graficiarza. Straty oszacowano na 100 tys. zł

graffiti
Fot. freepik.com

Wandal malując sprejem graffiti, zdewastował w Raciborzu szereg elewacji bloków mieszkalnych, garaży, obiektów użyteczności publicznej, w tym płot jednego z kościołów.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego raciborskiej komendy w marcu tego roku zakończyli postępowanie w sprawie szeregu zniszczeń elewacji bloków mieszkalnych, garaży, obiektów użyteczności publicznej oraz płotu kościoła, do których doszło na terenie Raciborza. Jak ustalili śledczy, przestępczy proceder trwał od czerwca 2019 r. do września 2022 r. Poszkodowane zostały różne instytucje i osoby prywatne. Wandal, malując sprejem graffiti na różnych obiektach, spowodował straty na kwotę blisko 100 tys. zł. Po przyjętym zgłoszeniu policjanci przyjrzeli się sprawie, analizując wszystkie fakty. Stróże prawa ustalili, że w przestępczy proceder zamieszany jest 32-letni mieszkaniec Raciborza. Śledczy przedstawili podejrzanemu 57 zarzutów. Za tego rodzaju przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na skierowanie przeciwko graficiarzowi aktu oskarżenia do sądu.

- reklama -

Policja przypomina, że wandalizm w postaci nielegalnego graffiti jest zabroniony. – Problem polega na niszczeniu przede wszystkim elewacji różnych obiektów. W trosce o wspólne dobro oraz wizerunek swojego miejsca zamieszkania apelujemy do mieszkańców o szybkie reagowanie na przypadki wandalizmu i zgłaszania ich policji czy też Straży Miejskiej – podkreślają.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj