Krzanowicki zakład opiekuńczo-leczniczy ze wsparciem od gminy Salzbergen

Krzanowicki zakład opiekuńczo-leczniczy ze wsparciem od gminy Salzbergen

W transporcie znalazły się łózka z materacami, leżanki, balkoniki, pościele, kołdry, pampersy i podkłady nieprzemakalne oraz środki opatrunkowe.

Już od kilkunastu lat Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Krzanowicach może liczyć na wsparcie materialne ze strony niemieckiej gminy partnerskiej Salzbergen dzięki działającemu tam stowarzyszeniu GepaV oraz KfD Salzbergen Kolpingsfamilie Salzbergen. Jego prezesem jest Hans Stein, człowiek bardzo mocno związany z gminą Krzanowice. To za jego sprawą każdego roku wczesną wiosną trafiają tutaj transporty materialnej pomocy dla podopiecznych szpitala.

- reklama -

– Tym razem w transporcie znalazły się łózka z materacami, leżanki, balkoniki, pościele, kołdry, bardzo potrzebne pampersy i podkłady nieprzemakalne oraz środki opatrunkowe. W dzisiejszej dobie, w czasie wysokich cen, inflacji tego rodzaju gesty stanowią naprawdę bardzo wymierną pomoc. Dyrekcja szpitala oraz samorząd gminy serdecznie dziękuje mieszkańcom Salzbergen, włodarzom partnerskiego miasta, a przede wszystkim członkom stowarzyszenia, którzy mają otwarte serca na potrzeby innych – podkreśla Danuta Adamczyk z Urzędu Miejskiego w Krzanowicach.

fot. UM Krzanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj