Projekt Rumunia, czyli podróżnicze spotkanie w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

rumunia
Projekt Rumunia, czyli podróżnicze spotkanie w raciborskiej bibliotece

Martyna aktywnie działa we wszystkich mediach społecznościowych, gdzie stara się obalać liczne stereotypy, które narosły w Polsce na temat Rumunii.

W środowy wieczór w raciborskiej bibliotece Martyna, pochodząca Górnego Śląska podróżniczka, motocyklistka i fotografka, opowiadała o swoich licznych podróżach do Rumunii.

- reklama -

Martyna prowadzi stronę projektrumunia.pl i aktywnie działa we wszystkich mediach społecznościowych, gdzie stara się obalać liczne stereotypy, które narosły w Polsce na temat Rumunii. – Często są to bardzo krzywdzące przekonania, które powstrzymują wielu przed poznaniem tych wspaniałych terenów i ich mieszkańców. Warto sprawdzić, jak jest naprawdę. Co warto zobaczyć w Rumunii? Oto kilka przykładów: Przełom Dunaju – malownicza trasa wzdłuż serbskiej granicy z gigantyczną rzeźbą – pomnik Decebala, zamek w Branie reklamowany jako siedziba słynnego Drakuli, ściśle związany z rumuńską królową Marią czy najpiękniejsze miasto Rumunii, którym wg Martyny jest Oradea. Będąc w Rumunii, koniecznie trzeba spróbować papanasi, są to swego rodzaju pączki serowe, smażone i podawane ze śmietaną oraz polewą z konfitury zrobionej często z owoców leśnych. Jeśli ktoś wybiera się do Rumunii, koniecznie powinien odwiedzić stronę projektrumunia.pl, na której można znaleźć wiele przydatnych informacji oraz kontakt do Martyny, która obiecała pomoc w organizacji wyprawy – relacjonuje biblioteka.

Kolejne spotkanie podróżnicze w raciborskiej bibliotece już w najbliższą środę 26 kwietnia. Tym razem goście przeniosą się za Ocean i przemierzzą pieszo Amerykę Północną z Olą Synowiec i Arkadiuszem Winiatorskim.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj