Koncert galowy zespołu tanecznego Uśmiech z Tworkowa [ZDJĘCIA]

zespol taneczny usmiech
Koncert galowy zespołu tanecznego Uśmiech z Tworkowa

Kierująca Uśmiechem Ilona Świerczek dziękowała wszystkim, którzy pomagają, przyczyniając się do sukcesów zespołu. Tych z roku na rok przybywa.

2 czerwca w odnowionej wozowni tworkowskiego zamku odbył się koncert z okazji jubileuszu 35 lat Zespołu Tanecznego Uśmiech. Wśród gości byli m.in. Ania Wyszkoni, wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, senator Ewa Gawęda i starosta Grzegorz Swoboda. Gminę Krzyżanowice reprezentował zastępca wójta, Wolfgang Kroczek.

- reklama -

Na widowni zasiedli rodzice, krewni, fani oraz dawni członkowie zespołu. Wśród zaproszonych gości były też osoby współpracujące z zespołem. Kierująca Uśmiechem Ilona Świerczek dziękowała wszystkim, którzy pomagają, przyczyniając się do sukcesów zespołu. Tych z roku na rok przybywa.

Działający przy GZOKSiT w Tworkowie zespół taneczny Uśmiech powstał w sierpniu 1988 r. z inicjatywy Marii Berlik, ówczesnej przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Tworkowie, Piotra Kraiczka – dyrektora GOK-u oraz sióstr Aldony Krupy-Gawron i Ilony Świerczek. Po udanym debiucie na dożynkach gminnych w Krzyżanowicach prowadzeniem zespołu zajęła się Ilona Świerczek, która kieruje nim do chwili obecnej. W latach 90. zespół specjalizował się w kategoriach tańca disco i dance show, a od dziesięciu lat jest jednym z najlepszych zespołów mażoretkowych w Polsce. W przypadku Uśmiechu próby i trening to nie tylko nauka i tworzenie choreografii. To także spędzanie razem czasu w rodzinnej atmosferze, przepełnionej radością z pracy i wzajemną pomocą.

3 czerwca miał miejsce koncert na bis. W tym samym miejscu, z taką samą energią, tylko bez części oficjalnej.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj