XIV Międzynarodowy Zlot Pojazdów Zabytkowych w Zabełkowie [ZDJĘCIA]

zlot pojazdow zabytkowych zabelkow
XIV Międzynarodowy Zlot Pojazdów Zabytkowych w Zabełkowie

Najpiękniejszym samochodem z tytułem Miss Auto został Buick z 1946 r. Milana Pavliski, najpiękniejszym motocyklem – Panonia z 1961 r. Denisa Przybyły.

Ponad 170 zabytkowych pojazdów – samochodów, motocykli, większych i mniejszych ciągników, a nawet autobus – zjechało 17 czerwca do Zabełkowa na XIV Międzynarodowy Zlot Pojazdów Zabytkowych. Zorganizowane przez gminę Krzyżanowice i sołectwo Zabełków wydarzenie przyciągnęło też tłumy odwiedzających.

- reklama -

Trasa przejazdu zabytkowych samochodów przebiegała m.in. przez Krzyżanowice, Ruiny Zamku w Tworkowie, Hat’ w Czechach i przez Rudyszwałd z powrotem do Zabełkowa. Jak co roku wśród zlotowiczów rozegrano przeróżne konkurencje, wybrano także uczestników i pojazdy „naj”. Najpiękniejszym samochodem z tytułem Miss Auto został Buick z 1946 r. Milana Pavliski, najpiękniejszym motocyklem – Panonia z 1961 r. Denisa Przybyły, najstarszym motocyklem był Thomann z 1929 r. Radka Henzela, a najstarszym samochodem, Tatrą 57 z 1932 r., przyjechał Milan Trojančik.

 

Wybrano także najciekawsze kreacje dostosowane do roku produkcji pojazdu. Największe uznanie zyskali Martin Čempel z żoną w Tatrze 57B (1945), Karina i Mariusz Miechówka w Renualt CV4 z 1957 r. oraz Milan Trojančik z żoną we wspomnianej już Tatrze 57.

Puchary, dyplomy i nagrody we wszystkich kategoriach wręczał wójt gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki oraz organizator zlotu, sołtys Zabełkowa Marian Studnic, wielki miłośnik pojazdów zabytkowych.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj