Fáilte! Raciborskie bibliotekarki na wyjeździe Erasmus w Irlandii [ZDJĘCIA]

irlandia biblioteka
Fáilte! Raciborskie bibliotekarki na wyjeździe Erasmus w Irlandii

Zdobytą podczas tygodniowego kursu wiedzą, doświadczeniem i przemyślenia bibliotekarki podzielą się z koleżankami i kolegami z pracy.

Piątka bibliotekarek z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu wróciła z Galway, nadmorskiego miasta w zachodniej Irlandii. Tam wzięły udział w kursie dla edukatorów „Mindfulness for Educators”. Wyjazd został dofinansowany przez Unię Europejską.

- reklama -

Kurs „Mindfulness for Educators” odbył się w Atlantic Language School Galway. Celem kursu było przekazanie uczestnikom podstawowej wiedzy na temat uważności i jak wykorzystać narzędzia mindfulness w pracy edukatorów. Mindfulness to szczególny rodzaj uwagi, skierowanej na chwilę obecną. Zakotwiczeni mentalnie w teraźniejszości stajemy się lepszymi pracownikami – wzmacniamy umiejętność krytycznego myślenia, polepsza się nasza kreatywność i stajemy się bardziej empatyczni. Zdobytą podczas tygodniowego kursu wiedzą, doświadczeniem i przemyślenia bibliotekarki podzielą się z koleżankami i kolegami z pracy. Prowadzący kurs – na co dzień wykładający mindfulness na Uniwersytecie w Maladze – przekazał uczestniczkom bogatą bibliografię w temacie uważności, zbiory raciborskiej biblioteki zostaną uzupełnione o tytuły dostępne w języku polskim.

Wizyta w Irlandii była dla bibliotekarek okazją do poznania nowej kultury. Jak relacjonują, Irlandczycy ujmują przyjacielskim podejściem i skracaniem dystansu w kontaktach, nadmorskie Galway kipi od muzyki – w wielu pubach odbywają się co wieczór tradycyjne sesje muzyki irlandzkiej. Zachwyca natura z zielonymi pastwiskami i klify Moher, jedno z najpiękniejszych miejsc jakie można zobaczyć nie tylko w Irlandii.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj