Taniec współczesny na warsztacie w RCK [ZDJĘCIA]

taniec rck wakacje
Taniec współczesny na warsztacie w RCK

Dzieci poznawały podstawy tańca współczesnego poprzez zabawę i improwizację, a grupy średnia i najstarsza uczyły się przygotowanej przez instruktorkę choreografii.

Raciborskie Centrum Kultury nie zwalnia tempa z warsztatami letnimi. Zakończyły się kolejne zajęcia taneczne, tym razem z tańca współczesnego. Warsztaty prowadziła instruktorka Zespołu Tanecznego Skaza Milena Kamińska.

- reklama -

Uczestnicy podzieleni byli na trzy grupy wiekowe, które odpowiadały również stopniowi zaawansowania. Przez trzy dni dzieci poznawały podstawy tańca współczesnego poprzez zabawę i improwizację, a grupy średnia i najstarsza uczyły się przygotowanej przez instruktorkę choreografii. Wśród uczestników znaleźli się również tancerze Zespołu Tanecznego Skaza, którzy nawet przerwę wakacyjną wykorzystują na trening. Szczególnie w najmłodszej grupie wzięło udział wielu nowych pasjonatów tańca.

Lato w Raciborskim Centrum Kultury jak co roku obejmuje bardzo wiele rodzajów zajęć artystycznych, dzięki którym dzieci i młodzież mogą w kreatywny sposób spędzić wakacje w mieście. Po warsztatach teatralnych i tańca współczesnego w tym tygodniu w RCK odbywają się zajęcia z rzeźby i malarstwa.

Warsztaty tańca współczesnego odbywały się w ramach akcji „Lato w mieście 2023” dofinansowanej przez Miasto Racibórz.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj