Raciborski Piknik Leśny w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA]

Raciborski Piknik Leśny w Arboretum Bramy Morawskiej

W programie znalazł się m.in. koncert Teatru Atofri z Poznania, pokazy sokolnicze i warsztaty kulinarne dzikiej kuchni.

3 września na polanie wypoczynkowej na terenie Lasu Obora w Arboretum Bramy Morawskiej zostanie zorganizowano Raciborski Piknik Leśny. Imprezie towarzyszył koncert Teatru Atofri z Poznania. Cechą charakterystyczną koncertu była duża różnorodność instrumentów i obecność kontrabasisty. Klimat koncertu zbliżył słuchaczy do świata natury.

- reklama -

Poza koncertem zorganizowane zostały pokazy sokolnicze wytresowanych ptaków drapieżnych (sokoły, orły, sowy, jastrzębie) wraz z prelekcją na ten temat. Uczestnicy pikniku mogli również skorzystać z oryginalnego poczęstunku, ponieważ w programie znalazły się warsztaty kulinarne, podczas których przygotowano potrawy takie jak: placuszki modrzewiowe, czekoladki sosnowe, szyszkowa lemoniada czy też zupa survivalowa lub dzikie spring rollsy i inne – tzw. dzika kuchnia.

Do Pikniku Leśnego dołączył też Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Katowicach Oddział w Raciborzu, dzięki któremu można było dowiedzieć się, na co chorują rośliny i jak je leczyć. Nie zabrakło Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, która specjalizuje się w owocach lasu i grzybobraniu. Dodatkową atrakcją była obecność Akademii ZOO-MAR, która zapewniła obecność kilku futrzaków oraz mniej usierścionych przyjaciół.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj