Łączy nas biblioteka. Ankieta dla mieszkańców Raciborza

dariusz szpakowski
Dariusz Szpakowski gościł w raciborskiej bibliotece

Raciborskiej bibliotece udało się pozyskać łącznie 137 500 zł na działania, których partnerami zostali Unia Racibórz, Muzeum w Raciborzu, Arboretum Bramy Morawskiej i Stowarzyszenie Odra 1945.

Piknik integracyjny, spotkania autorskie ze Szczepanem Twardochem, Zbigniewem Masternakiem, Joanną Bator czy Dariuszem Szpakowskim, warsztaty na temat historii Raciborza, spotkania podróżnicze, mobilna gra terenowa, a nawet mecz Polska kontra Czechy – projekt „Łączy nas biblioteka” w ramach programu BLISKO realizowany przez raciborską bibliotekę powoli dobiega końca. Jak oceniają go mieszkańcy Raciborza?

- reklama -

Projekt „Łączy nas biblioteka” jest realizowany od 2022 r. Raciborskiej bibliotece udało się pozyskać łącznie 137 500 zł na działania, których partnerami zostali Unia Racibórz, Muzeum w Raciborzu, Arboretum Bramy Morawskiej i Stowarzyszenie Odra 1945. W pierwszym roku realizacji zadania w partnerstwach zrealizowane zostały projekty edukacyjno-animacyjne adresowane do lokalnej społeczności, których podstawowym zadaniem było przyciągnięcie nowych grup czytelników i użytkowników biblioteki. W drugim roku przeprowadzony został konkurs na inicjatywy oddolne, w wyniku którego wybrane i zrealizowane zostały projekty zgłoszone przez przedstawicieli lokalnej społeczności. Równolegle wraz z partnerami prowadzone były działania w ramach projektu edukacyjno-animacyjnego. Podsumowaniem zadania „Łączy nas biblioteka” było stworzenie gry mobilnej, która łączy tematy przewodnie, tj. historię, przyrodę i pasje w oparciu o literaturę i dokumenty źródłowe. Relacje z wszystkich wydarzeń projektu można zobaczyć na stronie internetowej blisko.biblrac.pl.

Teraz beneficjent projektu, czyli raciborska biblioteka, zwraca się z uprzejmą prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety ewaluacyjnej, która pozwoli na jeszcze lepszą realizację podobnych projektów w przyszłości: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdiD1Cmp6zhUjiCnsIKfLotAZVSZnqH6d5t36-6ydoy80DZyQ/viewform?usp=sf_link.

Projekt „Łączy nas biblioteka” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj