Remont przejazdu kolejowego w Studziennej kolejnym utrapieniem kierowców

Dyrektor PLK Tarnowskie Góry ma zaapelować do wykonawcy o uruchomia dodatkowych mocy, tak aby zakończyć zadanie przed 15 grudnia.

Od środy 29 listopada kierowcy korzystający z drogi krajowej nr 45 w Raciborzu-Studziennej muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami. Rozpoczął się tutaj remont przejazdu kolejowego, który potrwa do 15 grudnia. Wprowadzono zwężenie jezdni i ruch wahadłowy. W zależności od pory dnia korek potrafi sięgać nawet skrzyżowania ul. Bogumińskiej z Opawską i Jana Pawła II i dalej. To kolejny problem dla kierowców, którzy mierzą się już ze skutkami remontu ul. Rybnickiej, ul. Łąkowej i ronda przy Pl. Konstytucji 3 Maja.

- reklama -

Radni Powiatu Raciborskiego Ryszard Frączek i Roman Wałach (Oblicza dla Ziemi Raciborskiej) wystosowali pismo do jednostek i instytucji odpowiedzialnych za prace, by podjęto działania w kierunku maksymalnego skrócenia czasu remontu przejazdu. – Po rozmowach z dyrekcją PLK Tarnowskie Góry otrzymaliśmy informację, że nie ma już możliwości wycofania się czy przerzucenia remontu w innym terminie. Jeśli chodzi o uzgodnienie dotyczące organizacji zmian w ruchu, jedynym właściwym organem do takich uzgodnień zgodnie z funkcjonującym prawem jest zarządca drogi, a więc w tym przypadku GDDKiA i takie uzgodnienia poczyniono. Wygląda na to, że jest luka prawna o tego typu inwestycjach, bo samorząd może zupełnie nie wiedzieć o danym remoncie, jeśli GDDKiA nie poinformuje go o tym – tłumaczą radni.

Dyrektor PLK Tarnowskie Góry ma zaapelować do wykonawcy o uruchomia dodatkowych mocy, tak aby zakończyć zadanie przed 15 grudnia. Zapewnił także, że „obecny remont będzie wykonany w innej technologii, tak aby przejazd był sprawny nie przez rok jak dotychczas, ale na długie lata”.

– Nagłośniliśmy ten temat w województwie. Chcielibyśmy, aby nie dochodziło więcej do takich napięć w żadnym miejscu województwa, gdzie przeprowadzane są remonty. W najbliższych dniach wyartykułujemy to w pismach do wszystkich jednostek odpowiedzialnych, aby tego typu informacje były przekazywane samorządowcowi i radnym. Dziękujemy też mieszkańcom dzielnicy Studzienna za współpracę i informacje w przedstawionym zadaniu – piszą Ryszard Fraczek i Roman Wałach.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj