Polsko-ukraińskie andrzejki w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Polsko-ukraińskie andrzejki w raciborskiej bibliotece

Okazało się, że zwyczaj świętowania andrzejek nie jest szeroko znany poza granicami Polski, a wróżby kojarzą się uczestnikom z zabawami starszego pokolenia.

Raz w miesiącu w raciborskiej bibliotece odbywa się spotkanie w ramach kafejki językowej. To przestrzeń do nauki języka polskiego w zrelaksowanej, nieformalnej atmosferze z dala od sali lekcyjnej. 28 listopada przy kawie i słodkim poczęstunku rozmawiano o zwyczajach andrzejkowych. Nie zabrakło nawet tradycyjnego lania wosku.

- reklama -

Jak się okazało, zwyczaj świętowania andrzejek nie jest szeroko znany poza granicami Polski. Wróżby kojarzą się uczestnikom z zabawami starszego pokolenia i babciami na wsiach wróżącymi z butów kolejkę zamążpójścia. Młodszemu pokoleniu zwyczaje wróżb kojarzą się z kolei z okresem nowego roku kalendarzowego. Przygotowana przez bibliotekarki zabawa w lanie wosku była świetną okazją do dobrej zabawy i poznania nowych słów.

Kolejne spotkanie kafejki językowej biblioteka odbędzie się 16 grudnia o godz. 11:00 w Bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj