O dbaniu o swoje piękno i planetę w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

ekokosmetyki biblioteka
O dbaniu o swoje piękno i planetę w raciborskiej bibliotece

Znaczna część producentów zamieszcza na opakowaniach kosmetyków hasła takie jak eko czy naturalne, pomimo że nie uzyskali oficjalnych certyfikatów. 

5 grudnia w raciborskiej bibliotece odbyło się spotkanie „EKOkosmetyki. Jak dbać o swoje piękno, troszcząc się jednocześnie o planetę”. Działające przy bibliotece Centrum Edukacji Ekologicznej zaprosiło na wykład mgr kosmetologii Alicję Czardybon-Wróbel, która opowiedziała, jak w codziennej pielęgnacji zadbać o ekologiczne zachowania.

- reklama -

Alicja Czardybon-Wróbel rozpoczęła od przekazania słuchaczom, jak ważne jest wczytywanie się w etykiety produktów i dokładne sprawdzanie certyfikatów ekologiczności produktów. Uczuliła, że znaczna część producentów zamieszcza na opakowaniach kosmetyków hasła takie jak eko, naturalne, wegańskie, „prosto z natury”, pomimo iż nie uzyskali oficjalnych, uznawanych przez europejskie prawo, certyfikatów. Zachęcała do ograniczenia się do czterech podstawowych produktów do twarzy, ponieważ zbyt duża ich ilość nie jest zdrowa dla cery i powoduje nadprodukcję zbędnych opakowań, które lądują na wysypisku. Ekspertka zachęciła, aby świadomie wybierać kosmetyki w takich opakowaniach, które wiemy, że zostaną poddane ponownemu wykorzystaniu.

Słuchacze dowiedzieli się, że często szukamy w składach kremów produktów naturalnych, które już mamy na półkach w domach. Najlepszą radą na piękny i zdrowy wygląd jest działanie holistyczne, stosowanie kosmetyków powinniśmy uzupełniać zdrowym jedzeniem oraz nie możemy zapominać o naszym zdrowiu psychicznym. Prawidłowy sen, spędzanie czasu na łonie natury, odpoczynek, ograniczenie stresu to równie ważne składniki pięknego ciała. Prowadząca przekonywała do stosowania witaminy C zarówno w kremach, jak i jako suplement diety, podzieliła się także ze słuchaczami przepisem na naturalny peeling do ciała (fusy po kawie lub gruboziarnisty cukier oraz tłuszcz kokosowy). Zaproponowała, aby codziennie rano przygotować sobie napój z ciepłej wody, kilku ziarenek dobrej jakościowo soli (np. himalajskiej), cytryny oraz imbiru. Taki eliksir zawiera potrzebne nam minerały, witaminę C i imbir, który działa zbawiennie na gospodarkę hormonalną.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj