Akcja „Trzeźwość” na raciborskich drogach. Zatrzymano dwóch pijanych

policja
Głównym założeniem działań było zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających

Policjanci skontrolowali blisko 608 kierujących, a trzech z nich nie powinno było prowadzić.

Od wczesnych godzin porannych 5 lutego policjanci z raciborskiej drogówki prowadzili działania pod nazwą „Trzeźwość”. Ich głównym celem było wykluczenie z jazdy tych kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Mundurowi przeprowadzili w sumie 608 badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Ujawniono jednego kierującego pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu oraz jednego kierującego rowerzystę w stanie nietrzeźwości. Kierującemu pojazdem mechanicznym zatrzymano prawko jazdy, a rowerzystę ukarano wysokim mandatem. Ponadto zatrzymano kierującego samochodem pomimo orzeczonego sądowego zakazu.

- reklama -

– O tym, jak duże zagrożenie na drodze stanowią pijani kierowcy, nie trzeba nikogo przekonywać. Wsiadając za kierownicę po alkoholu, narażamy życie swoje, naszych bliskich i innych uczestników ruchu drogowego. Kolejny raz apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialne zachowanie. Reagujmy przed, a nie po tym, jak dojdzie do nieszczęścia. Nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i utracenie tego, co najważniejsze, czyli życia. Pamiętaj! Nigdy nie prowadź pod wpływem alkoholu, zawsze możesz sprawdzić swój stan trzeźwości w najbliższej jednostce Policji – apelują raciborscy policjanci.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj