Pijani kierowcy zatrzymani przez raciborskich policjantów

policja raciborz
Pracowity weekend raciborskiej drogówki

Kierująca audi zatrzymana do kontroli na ul. Odrzańskiej miała 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu ujawnili troje nietrzeźwych kierujących i zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

- reklama -

Na ul. Odrzańskiej w Raciborzu została zatrzymana do kontroli kierująca audi. Kobieta kierowała swój pojazd, mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Z kolei na ul. Gliwickiej policjanci zatrzymali do kontroli mężczyznę, który jechał na hulajnodze eklektycznej. Po przebadaniu na zawartość alkoholu okazało się, że mężczyzna miał blisko promil alkoholu. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł. W sobotę na ul. Gliwickiej zatrzymali kierującą volkswagenem i kierującego seatem, którzy jechali z prędkością 102 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość jest 50 km/h. Otrzymali wysokie mandaty i zatrzymano im prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Policja ponownie apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to, by pamiętać, że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu. – Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami na „podwójnym gazie” jest zabronione nie tylko przepisami prawa, zagraża życiu i zdrowiu kierującego, ale także stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców było już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed, a nie po fakcie – apelują policjanci.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj