Nowe chodniki i ścieżka rowerowa przy ul. Słowackiego w Raciborzu [ZDJĘCIA]

Nowe chodniki i ścieżka rowerowa przy ul. Słowackiego w Raciborzu

Od ul. Katowickiej do ul. Mariańskiej powstanie w sumie 1700 m nowych ścieżek rowerowych.

Przy ul. Słowackiego w Raciborzu rozpoczęły się prace, których celem jest budowa nowego chodnika i ścieżki rowerowej. Działania te rozpoczynają realizację zadania o nazwie „Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu w Raciborzu”, na które Miasto Racibórz pozyskało prawie 7 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dofinansowanie stanowi 80% wartości zadania.

- reklama -

Inwestycja przeprowadzana jest dwutorowo. Pierwsze, obecnie realizowane zadanie, prowadzone jest na odcinku od ul. Ogrodowej do ul. Ocickiej. Zakres prac obejmuje m.in. rozbiórkę dotychczasowych elementów dróg i ulic, roboty ziemne, regulację studzienek kanalizacyjnych, gazowych, wodociągowych i telefonicznych, wykonanie warstwy podbudowy, zamontowanie krawężników oraz położenie nawierzchni chodników. Koszt tych robót wynosi 624 359,96 zł.

Drugie, równolegle prowadzone zadanie, dotyczy budowy ciągu pieszo-rowerowego na odcinku od ul. Katowickiej, wzdłuż ul. Słowackiego, przez ul. Ogrodową, ul. Michejdy aż do ul. Mariańskiej. W sumie powstanie 1700 m nowych ścieżek rowerowych, których wartość wynosi prawie 3 mln zł.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj