Światowy Dzień Wody w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Światowy Dzień Wody w raciborskiej bibliotece

Dzieci uczyły się nabierać wodę pipetką, badały odczyn cytryny, mydła i wody, a także obserwowały doświadczenie pod nazwą „chemiczne światła drogowe”.

Jak co roku z okazji Światowego Dnia Wody Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu oraz Wodociągi Raciborskie zaprosiły uczniów klas I-III szkół podstawowych na pełne atrakcji zajęcia edukacyjne. Z oferty skorzystało prawie 100 dzieci.

- reklama -

Spotkanie poprowadzili pracownicy Wodociągów Raciborskich. Na początku zaprosili oni do obejrzenia prezentacji multimedialnej, z której uczniowie dowiedzieli się m.in., jaką drogę musi pokonać Raciborzanka od ujęcia do kranu oraz jak dbać o wodę. Zajęcia z Wodociągami to jednak nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyka i świetna zabawa. Dzieci mogły przez chwilę poczuć się jak w prawdziwym laboratorium – tym razem uczyły się nabierać wodę pipetką automatyczną i szklaną, badały odczyn cytryny, mydła i wody, a także obserwowały doświadczenie pod nazwą „chemiczne światła drogowe”. Prowadzące zadbały także o konkursy, za które można było otrzymać atrakcyjne gadżety. Nie zabrakło degustacji pysznej Raciborzanki oraz zdrowego, owocowego poczęstunku.

Zobacz także: Światowy Dzień Wody. Woda dla pokoju

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj